Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Blue Diamond Almond Breeze No Sugar Mandeldryck UHT 1l
Alla Blue Diamond produkterUngefär2,39 €
Vertailuhinta 2,39 €/l
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den osötade Almond Breeze mandeldrycken är lämplig för smoothies eller som tillsammans med müsli och bär. Produkten har tillsatt kalcium och vitamin…
Tillverkningsland
Frankrike
Allergener
Nöt, Mandlar
Ingredienser
Källvatten, MANDLAR (2 %), kalciumkarbonat, havssalt, emulgeringsmedel (solroslecitin), stabiliseringsmedel (gellangummi), surhetsreglerande medel (kaliumcitrat), naturlig arom, vitaminer (D2, E, B12).
Kontaktuppgifter
Alfmix Oy
PL 209, 01301 Vantaa
https://www.alfmix.fi
EAN
0041570112489
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara obruten förpackning svalt och torrt. Får ej frysas. Skaka väl före varje användning. Förvara öppnad produkt i kylskåp och konsumera inom 5 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 53 kJ / 13 kcal |
| Fett | 1,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 0,2 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,15 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin E | 1,8 mg |


