Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ugnsstuvad potatisbirätt av färsk 100 % inhemsk potatis och gräddsås av laktosfri vispgrädde.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis, laktosfri vispGRÄDDE 20 %, vatten, lök, majsstärkelse, salt med jod, socker, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Delitalo Oy
https://www.delitalo.fi
EAN
2009556400003
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 510 kJ / 120 kcal |
| Fett | 7,1 g |
| - varav mättat fett | 4,4 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 1,7 g |
| Salt | 0,78 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Palvelutiski Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

