Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Juustoportti Kasvisgalleria Morotspurè 500g
Alla Kasvis Galleria produkterUngefär3,39 €
Vertailuhinta 6,78 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Moroten är en klassiker bland rotfrukter och passar bra i nästan alla rätter. I Kasvisgallerias morotspuré är smaken också på topp. Puréerna tillagas…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Morot (99%), modifierad stärkelse
Kontaktuppgifter
Kasvis Galleria Oy
Tutkakatu 1, 70800 Kuopio
https://www.juustoportti.fi
EAN
6405278820512
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Håller oöppnad under +6°C till det datum som anges på förpackningen.
Bruksanvisning
Används liksom grönsakspuré som tillbehör, i soppor, i grytor, i lådor och för bakning.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 138 kJ / 33 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 6,3 g |
| - varav sockerarter | 5,3 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,10 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


