Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kokkikartano Biffhamburgare glutenfri 195g
Alla Kokkikartano produkterUngefär4,75 €
Vertailuhinta 24,36 €/kg
Information
Information
En förnyad nötfärsbiff och en ännu större portion smaklig chilimajonnäs med ett välsmakande glutenfritt bröd.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
Hamburgarbiff 90 g: Nötkött 91 % (Finland), vatten, ÄGG, potatisflingor, suola, potatisfiber, svartpeppar. Glutenfri semla 80 g: Rismjöl, risstärkelse, tapiokastärkelse, socker, torkad surdegskultur (ris), förtjockningsmedel (E464), psyllium, rapsolja, emulgeringmedel (E471), naturlig arom, enzym, vatten, rypsolja, jäst, havssalt. Chilimajonäs 25 g: Rypsolja, vatten, ÄGGULA, socker, ättika, salt, chili, paprika, SENAPSPULVER, vitlök.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
https://www.kokkikartano.fi, 02 900 67800
EAN
6419744006393
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 217 kJ / 292 kcal |
| Fett | 20,5 g |
| - varav mättat fett | 5,1 g |
| Kolhydrat | 17,6 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 9,6 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

