Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Den äkta en struva vars läckra smak har gått i arv från generation till generation. Vår struva friteras till en vackert gyllene färg, är luftigt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Vegetabiliskt fett (palmolja), VETEMJÖL, vatten, socker, ÄGG, MJÖLKPULVER, salt, emulgeringsmedel (E471, E475, E432), arom (vanilja).
Kontaktuppgifter
Malviala Oy
Teollisuustie 5 63600 Töysä
https://www.elonen.fi
Tillverkare
Malviala Oy
Teollisuustie 5 63600 Töysä
https://www.elonen.fi
EAN
6410140000572
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 370 kJ / 569 kcal |
| Fett | 38 g |
| - varav mättat fett | 18 g |
| Kolhydrat | 48 g |
| - varav sockerarter | 21 g |
| Protein | 8 g |
| Salt | 0,35 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

