Laddar

PULS Pre workout aminosyra dryckpulver citron 300g
Alla Puls produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Öka din efektivitet med PULS Pre-workout shot! Denna sockerfria energibomb förbereder dig för de tuffaste träningspassen. Drick max. 30 min innan…
Tillverkningsland
Ingredienser
maltodextrin, L-citrullin, arginin akg, beta-alanin, kreatinmonohydrat, taurin, surhetsreglerande medel (äppelsyra), natriumklorid, arom, guarana extrakt (Paullinia cupana Kunth), koffein, sötningsmedel (sukralos), färgämne (betakaroten).
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Meritullinkatu 33, 00170 Helsinki
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr och sval plats, borta från direkt solljus. Förvara utom räckhåll för barn.
Bruksanvisning
Blanda 15g pulver med 300 ml vatten och konsumera före träning. Konsumera en gång om dagen. Den rekommenderade dagliga dosen får inte överskridas. Kosttillskott bör inte användas som ersättning för en varierad kost och en hälsosam livsstil. Rekommenderas ej för barn, gravida kvinnor eller personer känsliga för koffein. Innehåller 20 portioner.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 001 kJ / 236 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 25 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 34 g |
| Salt | 2,70 g |
| Kofeiini | 1 200 mg |
| Fiber | 0 g |
| Tauriini | 8 g |

