Laddar

PULS Pre workout dryckpulver jordgubbe-lime 300g
Alla Puls produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PULS PRE Workout dryckpulver är en explosiv blandning av krafthöjande ingredienser. Den innehåller snabbabsorberande ämnen för hård träning.…
Tillverkningsland
Ingredienser
maltodextrin, L-argininhydroklorid, kreatinmonohydrat, beta-alanin, L-citrullin-DL-malat, surhetsreglerande medel (äppelsyra, citronsyra), taurin, naturliga aromer, klumpförebyggande medel (kiseldioxid), sötningsmedel (sukralos, acesulfam-K), guarana (Paullinia cupana), vattenfritt koffein, färgämne (rödbetsjuicepulver).
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Meritullinkatu 33, 00170 Helsinki
info@pulsnutrition.com, https://www.pulsnutrition.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en sval, torr plats borta från direkt solljus. Förvaras utom räckhåll för barn.
Bruksanvisning
Blanda 15 g pulver med 300 ml vatten och konsumera före träning. Konsumera en gång om dagen. Viktig information: Den rekommenderade dagliga dosen får inte överskridas. Kosttillskott bör inte användas som ersättning för en varierad kost och en hälsosam livsstil. Innehåller 20 portioner.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 981 kJ / 231 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 24 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 34 g |
| Salt | 2,70 g |
| Kofeiini | 1 200 mg |
| Tauriini | 8 g |

