Laddar

Information
Information
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Senap, Vete
Ingredienser
kokt pasta 44 % (vatten, DURUMVETE (Italien eller Australien)), bacontärningar 15 % (svinkött (Finland), vatten, joderat salt, dextros, stabiliseringsmedel (E 450), antioxidationsmedel (E 301), konserveringsmedel (E 250), laktosfri GRÄDDE, laktosfri MATLAGNINGSGRÄDDE, vatten, lök, PARMESANOST, vitvinsvinäger, kycklingbuljong (vatten, kryddor (bl.a. lagerblad), kycklingskrov, morot, lök, purjolök, palsternacka), rapsolja, modifierad majsstärkelse, joderat salt, vitlök, druvjuicekoncentrat, svartpeppar
Kontaktuppgifter
Mestari Forsman Kauhava
Leipomonkuja 6, 62200 Kauhava
Tillverkare
Atria Suomi Oy
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Bruksanvisning
UPPVÄRMNING: I mikro (800 W): Avlägsna holken. Öppna plastfolien lite och värm i mikrovågsugn cirka 2,5 min. Dra försiktigt bort hela plastfolien.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 806 kJ / 193 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 5,5 g |
| Kolhydrat | 15 g |
| - varav sockerarter | 2,1 g |
| Protein | 6,6 g |
| Salt | 0,97 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

