Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Dagens pasta har inspirerats av läckra moderna smaker. Den här gräddigt fylliga ugnspastan med vacker färg har vi gräddat av läcker finsk rökt bacon…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Pasta (VETE), vatten, laktosfri vispGRÄDDE, rökt bacon 14 % [grissida (Finland), vatten, salt med jod, stabiliseringsmedel (E 450, E 451), glukos, rökarom, konserveringsmedel (E 250)], parmesanOST 9 %, majsstärkelse, salt med jod, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000031191
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 925 kJ / 221 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 6,9 g |
| Kolhydrat | 18 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 8,4 g |
| Salt | 0,97 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


