Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Potatisgratäng med Ranch-kryddor 600 g
Alla Saarioinen produkterUngefär4,89 €
Vertailuhinta 8,15 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här fylligt läckra potatisbirätten har vi gräddat i en het ugn av färsk potatis med gräddig sås och smaksatt med läcker ranchkrydda. De typiska…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Laktos
Ingredienser
Potatis, laktosfri GRÄDDE 18 %, vatten, modifierad majsstärkelse, salt med jod, socker, laktosfritt MJÖLKpulver, lök, tomat, vitlök, paprika, persilja, cayenne, aromer.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000033713
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 516 kJ / 123 kcal |
| Fett | 6,6 g |
| - varav mättat fett | 3,9 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 0,81 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

