Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Semper Fruktmums Ltd Ed Melon fruktpuré från 6 mån 100g
Alla Semper produkterUngefär1,08 €
Vertailuhinta 10,80 €/kg
Information
Information
Fruktmums Limited edition Melon
Tillverkningsland
Spanien
Ingredienser
Äpplepuré 60%, melonpuré 25%, bananpuré 15%, citronjuice (från koncentrat).
Kontaktuppgifter
Hero Finland Oy
PL 80, 02631 Espoo
hero@akvamariini.fi
Marknadsförare
Oy Semper Ab
PL 80, 02631 Espoo
kuluttajapalvelu@semper.fi
EAN
7310100723222
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad förpackning kan förvaras i rumstemperatur. Öppnad förpackning kan förvaras högst 1 dygn i kylskåp.
Bruksanvisning
Kläm påsen några gånger, öppna, servera gärna på sked.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 207 kJ / 49 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 10 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,02 g |
| Fiber | 1 g |
| Natrium | 8 mg |

