Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
YOODLES NUDLAR KYCKLINGSMAK
Tillverkningsland
Singapore
Ingredienser
VETENUDLAR 93 %: VETEMJÖL, palmolja, salt. KRYDDBLANDNING MED KYCKLINGSMAK 7 %: salt, socker, maltodextrin, jästextrakt, hydrolyserat SOJAPROTEIN, arom, gurkmeja, smakförstärkare (E 635), persilja, SELLERI. Kan innehålla spår av kräftdjur, fisk, blötdjur, ägg, mjölk, jordnötter och sesamfrö.
EAN
8888056707928
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 343 kJ / 82 kcal |
| Fett | 3,4 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| Protein | 1,7 g |
| Salt | 0,60 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Natrium | 0,2 g |

