Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
YOODLES NUDLAR TOM YAM
Tillverkningsland
Singapore
Ingredienser
VETENUDLAR 90 %: VETEMJÖL, palmolja, salt. KRYDDBLANDNING MED SMAK AV RÅKOR 10 %: salt, socker, arom (RÄKA, FISK, MUSSLA), hydrolyserat SOJAPROTEIN, surhetsreglerande medel (E 330), chili, vitlök, citrongräs, lime blad, smakförstärkare (E 635), färgämne (E 160c). Kan innehålla spår av ägg, mjölk, jordnötter, sesamfrö och selleri.
EAN
8888056707942
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 324 kJ / 78 kcal |
| Fett | 3,2 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| Protein | 1,8 g |
| Salt | 0,93 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Natrium | 0,4 g |

