Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

200g Sun-Maid Kärnfria russin från Kalifornien
Alla Sun-Maid produkterUngefär1,99 €
Vertailuhinta 9,95 €/kg
Information
Information
Sun-Maid Kaliforniska russin i en traditionell, röd pappförpackning. Passar för bakning, matlagning och småätande.
Tillverkningsland
USA
Allergener
Ej allergener som obligatoriskt bör anges
Ingredienser
Russin
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
https://www.lejos.fi, asiakaspalaute@lejos.fi, 0207 413 800
EAN
0041143024843
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 322 kJ / 316 kcal |
| Fett | 0,7 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 77 g |
| - varav sockerarter | 71 g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 0,02 g |
| Fiber | 5,8 g |
| Natrium | 0 g |

