Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

20x2,25g Teekanne Pepparmint örtte, tepåse
Alla Teekanne produkterUngefär2,79 €
Vertailuhinta 62,00 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Teekannes tedryck med smaken av pepparmynt innehåller endast pepparmyntsblad. Den naturligt koffeinfria pepparmynt-tedrycken innehåller mentol, som…
Tillverkningsland
Tyskland
Ingredienser
Pepparmynta
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
https://www.lejos.fi, 0207 413 800, asiakaspalaute@lejos.fi
EAN
4009300522768
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Bruksanvisning
Häll 1-3dl färskt, kokande vatten på tepåsen och låt dra i 5-8 minuter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 3 kJ / 1 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 0,1 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Natrium | 0 g |

