Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

227/139g Dole Tropical Gold Ananasbitar i juice
Alla Dole produkterUngefär1,54 €
Vertailuhinta 11,08 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Dole Tropical Gold är en naturligt söt ananassort. Gyllene och söta ananasbitar som är plockade mogna och alltid i precis rätt tid. Använd ananas vid…
Tillverkningsland
Filippinerna
Allergener
Ej allergener som obligatoriskt bör anges
Ingredienser
Ananas, ananasjuice.
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
0207 413 800, https://www.lejos.fi
EAN
0038900014261
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Efter öppnandet, förvara innehållet i kylskåp i glas eller platsbehållare.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 256 kJ / 61 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 1 g |
| Vitamin C | 32 mg |

