Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

7x Piltti 90g Äpple- och persikapuré 4mån klämpåse
Alla Piltti produkterUngefär5,95 €
Vertailuhinta 9,44 €/kg
Information
Information
PILTTI Persika är ett läckert fruktmellanmål för små bebisar. Den behagligt friska smaken kommer från äpple och persika. Produkten är 100 % frukt och…
Tillverkningsland
Spanien
Ingredienser
Äpple (70%), persika (30%), C-vitamin. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 50, 02151 Espoo
kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com, 0800-06161
EAN
8445290307996
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bäst före utgången av. Förvaring: Oöppnad i rumstemperatur. Öppnad i kylskåp högst 1 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 216 kJ / 52 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 11 g |
| Vitamin C | 10 mg |
