Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Färdiga ostskivor. Ålandsmejeriets lättaste ost heter Edam 15 och är en ost för dig som gärna väljer magrare alternativ men inte vill pruta på…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
MJÖLK, syra, salt 1, 3%, löpe, surhetsreglerande medel (E509), konserveringsmedel (E235, E252).
Kontaktuppgifter
Ålandsmejeriet Finland Ab Oy
Ahtonkaari 3, 21420 Lieto
https://www.alandsmejeriet.fi
EAN
6407204000203
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 100 kJ / 260 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 8 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 30 g |
| Salt | 1,20 g |
| Kalcium | 1 g |
| Natrium | 0,5 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sisääntulokäytävä a Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

