Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Ahvenanmaan 350g Gräddost lagrad 9 månader
Alla Ahvenanmaan produkterUngefär6,26 €
Vertailuhinta 17,89 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Åländsk stark och aromatisk långlagrad gräddost till ostbrickan och kalasbordet, lagrad 9 månader
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Pastöriserad MJÖLK, MJÖLKsyrakultur, salt, löpe (animalisk), surhetsreglerande medel E509, konserveringsmedel E235, E252
Kontaktuppgifter
Ålandsmejeriet Finland Ab Oy
Ahtonkaari 3, 21420 Lieto
https://www.alandsmejeriet.fi
EAN
6407204004010
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 700 kJ / 410 kcal |
| Fett | 35 g |
| - varav mättat fett | 20 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 23 g |
| Salt | 1,30 g |
| Kalcium | 780 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sisääntulokäytävä a Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider


