Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Alpro Greek Style Fermenterad sojaprodukt, jordgubb 400g
Alla Alpro produkterUngefär2,45 €
Vertailuhinta 6,13 €/kg
Information
Information
Alpro Greek Style jordgubbe, oemåtståndlig smak av jordgubbar med en fyllig och mjuk textur. Naturligt låg fetthalt och mycket protein! Avnjuts som…
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Nöt, Sojabönor
Ingredienser
SOJABAS (vatten, skalade SOJABÖNOR (13, 9%)), jordgubbe (9%) (frukt (5%), juice från fruktjuicekoncentrat (4%)), socker, stabiliseringsmedel (pektiner), surhetsreglerande medel (citronsyra, natriumcitrater, äppelsyra), trikalciumcitrat, naturlig arom, rödbetsextrakt, morotsextrakt, havssalt, antioxidationsmedel (tokoferolrika extrakt, askorbinsyraestrar av fettsyror), vitaminer (B2, B12, D2), yoghurtkultur (S. thermophilus, L. bulgaricus). Kan innehålla spår av nötter (inga jordnötter).
Kontaktuppgifter
Danone Oy
PL 1199, 00101 Helsinki
EAN
5411188128649
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 352 kJ / 84 kcal |
| Fett | 3 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 8,4 g |
| - varav sockerarter | 8,2 g |
| Protein | 5,2 g |
| Salt | 0,22 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 1,2 g |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin D | 0,8 µg |


