Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Alpro Greek Style Fermenterad sojaprodukt, jordgubb-hallon 150g
Alla Alpro produkterUngefär1,15 €
Vertailuhinta 7,67 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Alpro Greek Style jordgubbe-hallon är läckert fyllig och har slät yta ovanpå ett lager av jordgubbar och hallon. Proppfull av sojaprotein och…
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Nöt, Sojabönor
Ingredienser
SOJA (vatten, skalade SOJAbönor (12, 6%)), socker, hallon (5%) (juice från (3%), frukt (2%)), jordgubbar (5%), stabiliseringsmedel (pektin, guarkärnmjöl), majsstärkelse, trikalciumcitrat, surhetsreglerande medel (natriumcitrater, citronsyra), naturlig arom, havssalt, rödbet, morotsextrakt, antioxidationsmedel (tokoferolrika extrakt, askorbinsyraestrar av fettsyror), vitaminer (B12, D2), yoghurtkultur (S. thermophilus, L. bulgaricus). Kan innehålla spår av nötter (inga jordnötter).
Kontaktuppgifter
Danone Oy
PL 1199, 00101 Helsinki
EAN
5411188124191
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 344 kJ / 82 kcal |
| Fett | 2,7 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 8,8 g |
| - varav sockerarter | 8 g |
| Protein | 4,7 g |
| Salt | 0,29 g |
| Kalcium | 96 mg |
| Fiber | 1,3 g |
| Vitamin B12 | 0,3 µg |
| Vitamin B6 | 0,2 mg |
| Vitamin D | 0,6 µg |


