Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Alpro Greek Style Fermenterad sojaprodukt, vanilj 400g
Alla Alpro produkterUngefär2,45 €
Vertailuhinta 6,13 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Alpro Greek Style vanilj har oemotståndlig smak av vanilj och en tjock och slät textur. Innehåller naturligt mycket protein och bara en liten mängd…
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Nöt, Sojabönor
Ingredienser
SOJAbas (vatten, skalade SOJAbönor (13, 9%)), socker, stabiliseringsmedel (pektin), trikalciumfosfat, surhetsreglerande medel (natriumcitrater, äppelsyre, citronsyra), naturlig arom, antioxidationsmedel (tokoferolrika extrakt, askorbinsyraestrar av fettsyror), havssalt, vaniljpulver (0, 02%), naturlig vaniljarom med andra naturliga aromer, morot ekstrakt, vitaminer (B2, B12, D2), yoghurtkultur (S. thermophilus, L. bulgaricus). Kan innehålla spår av nötter (inga jordnötter).
Kontaktuppgifter
Danone Oy
PL 1199, 00101 Helsinki
EAN
5411188128601
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 321 kJ / 76 kcal |
| Fett | 2,9 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 6,6 g |
| - varav sockerarter | 6,5 g |
| Protein | 5,1 g |
| Salt | 0,24 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 1,1 g |
| Riboflavin | 0,2 µg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin D | 0,8 µg |


