Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Alpro Greek Style No Sugars Fermenterad sojaprodukt, natural 400g
Alla Alpro produkterUngefär2,45 €
Vertailuhinta 6,13 €/kg
Information
Information
Alpro Greek Style No Sugars, mjuk smak och fyllig, slät textur utan socker. Naturligt låg fetthalt med mycket protein! Avnjuts som den är eller…
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Nöt, Sojabönor
Ingredienser
SOJAbas (vatten, skalade SOJAbönor (15, 7%)), stabiliseringsmedel (pektin), trikalciumcitrat, surhetsreglerande medel (natriumcitrater, citronsyra), naturlig arom, antioxidationsmedel (tokoferolrika extrakt, askorbinsyraestrar av fettsyror), havssalt, vitaminer (B12, D2), yoghurtkultur (S. thermophilus, L.bulgaricus). KAN INNEHÅLLA/INNEHÅLDE SPÅR AV NÖTTER (INGA JORDNÖTTER).
Kontaktuppgifter
Danone Oy
PL 1199, 00101 Helsinki
EAN
5411188128588
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 252 kJ / 60 kcal |
| Fett | 3,3 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,33 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 1,3 g |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin D | 0,8 µg |


