Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Alpro High Protein banan, cookiesmak 200g, Fermenterad sojaprodukt 200g
Alla Alpro produkterUngefär1,75 €
Vertailuhinta 8,75 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Alpro High Protein banan, cookiesmak 200g är ett utsökt växtbaserat alternativ till yoghurt med smak av banan och cookie. Innehåller mycket…
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Nöt, Sojabönor
Ingredienser
Vatten, skalade SOJAbönor (10, 2%), socker, SOJAprotein, bondböna protein, bananjuice från koncentrat (1%), kalcium (trikalciumcitrat), stabiliseringsmedel (pektiner), aromer, modifierad stärkelse, morotskoncentrat, surhetsreglerande medel (citronsyra, natriumcitrater), kulturer (S. thermophilus, L. bulgaricus), vitaminer B2, B12, D2. KAN INNEHÅLLA SPÅR AV NÖTTER (INGA JORDNÖTTER).
Kontaktuppgifter
Danone Oy
Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki
EAN
5411188141440
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras kylt (+1-7°C)
Bruksanvisning
För bästa resultat ska produkten vara kylskåpskall.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 345 kJ / 82 kcal |
| Fett | 2,3 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 7,1 g |
| - varav sockerarter | 6,9 g |
| Protein | 7,5 g |
| Salt | 0,18 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 1 g |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin D | 0,8 µg |


