Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Möt Matcha Coconut med len och krämig smak. All den rika, livfulla smaken av kvalitets-matcha med grönt te, med den subtila sötman från tropisk…
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Sojabönor
Ingredienser
vatten, kokosmjölk (5, 7 %) (vatten, kokosgrädde (2, 6 %)), socker, skalade SOJAbönor (3, 8 %), matcha grönt te-pulver (0, 5 %), kalcium (kalciumkarbonat), surhetsreglerande medel (kaliumfosfater), havssalt, stabiliseringsmedel (gellangummi), aromer, kaliumjodid, vitaminer (B2, B12, D2)
Kontaktuppgifter
Danone Oy
Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki
EAN
5411188142522
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning förvaras kylt (+1-7°C) i upp till 5 dagar.
Bruksanvisning
För bästa smak ska produkten vara kylskåpskall.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 159 kJ / 38 kcal |
| Fett | 1,5 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 4,3 g |
| - varav sockerarter | 4,2 g |
| Protein | 1,6 g |
| Salt | 0,13 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 0,4 g |
| Foolihappo | 0,4 µg |
| Jod | 22,5 µg |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin D | 0,8 µg |


