Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Alpro No Sugars Kokosnötsdryck, utan socker 1L
Alla Alpro produkterUngefär2,69 €
Vertailuhinta 2,69 €/l
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Tropiska Alpro kokosdryck innehåller inget socker alls. Njut av den som den är eller använd i chiapudding eller smoothies. Förvaras oöppnad i…
Tillverkningsland
Belgien
Ingredienser
Vatten, kokosmjölk (7%) (kokosgrädde, vatten), trikalciumfosfat, stabiliseringsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi, gellan gum), havssalt, vitaminer (B12, D2)
Kontaktuppgifter
Danone Finland Oy
PL 1199, 00101 Helsinki
EAN
5411188128311
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 56 kJ / 14 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 1,1 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0,07 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 0 g |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin D | 0,8 µg |


