Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den osötade Alpro sojadryck innehåller mängder av protein och inget socker eller sötningsmedel, allt för att ge den en balanserad smak av soja.…
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Sojabönor
Ingredienser
SOJAbas (98, 8%) (vatten, skalade SOJAbönor (8, 7%)), surhetsreglerande medel (kaliumfosfater), kalcium (kalciumkarbonat), aromer, havssalt, stabiliseringsmedel (gellangummi), vitaminer (B2, B12, D2)
Kontaktuppgifter
Danone Finland Oy
PL 1199, 00101 Helsinki
EAN
5411188115496
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 134 kJ / 32 kcal |
| Fett | 1,8 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 0,2 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 3,3 g |
| Salt | 0,03 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 0,6 g |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin D | 0,8 µg |
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


