Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Alpro High Protein Pudding Choklad är ett utsökt mellanmål, fullt av växtprotein av hög kvalitet. En bägare Alpro High Protein innehåller 20 g…
Tillverkningsland
Italien
Allergener
Nöt, Sojabönor
Ingredienser
SOJAbas (vatten, skalade SOJAbönor (10%)), SOJAprotein, socker, choklad (1, 5%), fettreducerat kakaopulver* (1, 5%), modifierad stärkelse (tapioka), aromer, kalciumkarbonat, havssalt, vitaminer (B2, D2). Kan innehålla spår av nötter (inga jordnötter).
Kontaktuppgifter
Danone Finland Oy
PL 1199, 00101 Helsinki
EAN
5411188137764
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i kylskåp I upp till 5 dagar.
Bruksanvisning
För bästa resultat ska produkten vara kylskåpskall.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 407 kJ / 97 kcal |
| Fett | 2,9 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 7 g |
| - varav sockerarter | 4,9 g |
| Protein | 10,2 g |
| Salt | 0,42 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 1,7 g |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin D | 0,8 µg |


