Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Alpro High Protein Pudding är ett utsökt mellanmål, fullt av växtprotein av hög kvalitet. En bägare Alpro High Protein innehåller 20 g protein och…
Tillverkningsland
Italien
Allergener
Nöt, Sojabönor
Ingredienser
SOJAbas (vatten, skalade SOJAbönor (11, 2%)), SOJAprotein, socker, modifierad stärkelse (tapioka), aromer, kalciumkarbonat, havssalt, gurkmejaextrakt, surhetsreglerande medel (kaliumfosfater), vitaminer (D2, B2, B12). Kan innehålla spår av nötter (inga jordnötter).
Kontaktuppgifter
Danone Oy
PL 1199, 00101 Helsinki
EAN
5411188137740
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förpackning förvaras i kylskåp I upp till 5 dagar.
Bruksanvisning
För bästa resultat ska produkten vara kylskåpskall.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 399 kJ / 95 kcal |
| Fett | 2,5 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 7,7 g |
| - varav sockerarter | 4,9 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,42 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 1 g |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin D | 0,8 µg |


