Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Växtbaserad Plant Protein-sojadryck i choklad smak. Njut efter träningspasset eller som en god mellanmål. Förpackningen innehåller 15g soja- och…
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Sojabönor
Ingredienser
SOYAbas (vatten, SOYA bönor (12%), socker, fettreducerad kakao (1, 6%), ärtprotein, havssalt, kalcium (kalciumkarbonat), stabilisator (gellangummi), surhetsregulator (kaliumfosfater), smakämnen, vitaminer (B2, D2)
Kontaktuppgifter
Danone Oy
PL 1199, 00101 Helsinki
EAN
5411188133476
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 310 kJ / 74 kcal |
| Fett | 3 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 5,2 g |
| - varav sockerarter | 4,9 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 0,16 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 1,3 g |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin D | 0,8 µg |


