Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den goda Alpro Protein sojadryck med choklad är en källa till högkvalitativt protein och gör den perfekt som mellanmål före eller efter träningen.…
Tillverkningsland
Frankrike
Allergener
Sojabönor
Ingredienser
SOJABAS (vatten, skalade SOJABÖNOR (12%)), socker, fettreducerat kakaopulver (1, 6%), kalciumkarbonat, aromer, havssalt, surhetsreglerande medel (kaliumfosfater), stabiliseringsmedel (gellangummi), vitaminer (B2, D2).
Kontaktuppgifter
Danone Oy
Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki
EAN
5411188130055
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 291 kJ / 69 kcal |
| Fett | 2,8 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 5,3 g |
| - varav sockerarter | 5 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 0,16 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 1,3 g |
| Natrium | 0,1 g |
| Riboflavin | 0,3 mg |
| Vitamin D | 0,8 µg |


