Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Bra jobbat! Du har valt en hälsosam livsstil, nu gäller det bara att hålla fast vid dina nya vanor. Alpro Plant Protein Sojadryck med vaniljsmak gör…
Tillverkningsland
Belgien, Frankrike
Allergener
Sojabönor
Ingredienser
SOJAbas (94, 3%) (vatten, skalade SOJAbönor (13, 1%)), socker, surhetsreglerande medel (kaliumfosfater), kalcium (kalciumkarbonat), havssalt, aromer, stabiliseringsmedel (gellangummi), vitaminer (B2, B12, D2).
Kontaktuppgifter
Danone Oy
Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki
EAN
5411188140368
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning förvaras kylt (+1-7°C) i upp till 5 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 281 kJ / 67 kcal |
| Fett | 2,8 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 4,8 g |
| - varav sockerarter | 4,8 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 0,12 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 0,9 g |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin D | 0,8 µg |


