Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Uppfriskande Alpro Caffè Caramel Soya take-away-kaffedryck innehåller ett aromatiskt originalkaffe, silkesmjuk soja och den härliga sötman från…
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Nöt, Sojabönor
Ingredienser
Kaffe (53%) (vatten, kaffeextrakt*), SOJAbas (41, 1%) (vatten, skalade SOJAbönor (3, 7%)), socker, karamelliserat socker (2, 5%), cikoriarotfiber, surhetsreglerande medel (kaliumfosfater), havssalt, stabiliseringsmedel (fruktkärnmjöl, gellangummi), arom, naturlig arom. KAN INNEHÅLLA SPÅR AV NÖTTER (INGA JORDNÖTTER). *Rainforest Alliance Certified. www.ra.org. Koffein 21, 2 mg/100 ml.
Kontaktuppgifter
Danone Oy
Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki
EAN
5411188138839
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning förvaras i rumstemperatur. Öppnad förpackning förvaras kylt (+1-7 °C) i upp till 5 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 147 kJ / 35 kcal |
| Fett | 0,8 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 4,8 g |
| - varav sockerarter | 4,8 g |
| Protein | 1,5 g |
| Salt | 0,16 g |
| Kalcium | 10 mg |
| Fiber | 1,3 g |

