Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Alpros växtbaserade sojaalternativ passar perfekt i alla dina favoritrecept. Testa i pastasåser, grytor och bakverk.
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Sojabönor
Ingredienser
SOJAbas (vatten), skalade SOJAbönor (5, 5%)), solrosolja, socker, emulgeringsmedel (sackarosestrar av fettsyror), stabiliseringsmedel (xantangummi, karragenan, guarkärnmjöl), havssalt, arom
Kontaktuppgifter
Danone Oy
PL 1199, 00101 Helsinki
EAN
5411188121374
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 587 kJ / 142 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 1,2 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0,14 g |
| Kalcium | 10 mg |
| Fiber | 0,6 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Maito-osasto Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider


