Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Alpro Visp är ett läckert växtbaserat alternativ som passar utmärkt för efterrätter. Den är tillverkad av högkvalitativa sojabönor och ger den rätta…
Tillverkningsland
Belgien
Allergener
Sojabönor
Ingredienser
SOJAbas (vatten, skalade SOJAbönor) (2, 7%)), vegetabiliska oljor (fullhärdad kokosolja, fullhärdad rapsolja), maltodextrin, solrosolja, socker, emulgeringsmedel (sackarosestrar av fettsyror, mono- og diglyceriders mjölksyraestrar), citrus fibre, havssalt, arom.
Kontaktuppgifter
Danone Oy
Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki
EAN
5411188121435
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 1 103 kJ / 267 kcal |
| Fett | 24,4 g |
| - varav mättat fett | 18,4 g |
| Kolhydrat | 9,9 g |
| - varav sockerarter | 3,4 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,40 g |
| Kalcium | 11 mg |
| Fiber | 0,4 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Maito-osasto Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider


