Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Läckra lättsaltade och torrostade mandlar. Häll i en skål och dela med en kompis – oskalade till den ena, skalade till den andra. Och bäst av allt:…
Tillverkningsland
Norge
Allergener
Nöt, Jordnöt, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt
Ingredienser
MANDLAR 98 %, maltodextrin av majs och potatis, 0, 8 % havssalt. |Kan innehålla spår av JORDNÖTTER och ANDRA NÖTTER.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
7039317006453
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur. Skyddas mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 397 kJ / 572 kcal |
| Fett | 48 g |
| - varav mättat fett | 3,6 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 21 g |
| Salt | 0,80 g |
| Järn | 3,6 mg |
| Fiber | 12 g |
| Magnesium | 261 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

