Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Inget tillsatt fett, inget salt. Rostade cashewnötter har en mjuk och mild arom och är goda att äta även naturella. Grovhackade cashewnötter bidrar…
Tillverkningsland
Norge
Allergener
Nöt, Jordnöt, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt
Ingredienser
CASHEWNÖTTER 100 %. Kan innehålla spår av JORDNÖTTER och andra NÖTTER.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
7039317006460
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur. Skyddas mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 423 kJ / 578 kcal |
| Fett | 43 g |
| - varav mättat fett | 7,6 g |
| Kolhydrat | 30 g |
| - varav sockerarter | 5,9 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,00 g |
| Järn | 5,9 mg |
| Fiber | 3,2 g |
| Magnesium | 255 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

