Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Läckert rostad smak av fyra olika nötsorter. Torrostade cashewnötter, mandlar, jordnötter och hasselnötter med en liten nypa salt. Ta med on the go…
Tillverkningsland
Norge
Allergener
Nöt, Jordnöt, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt
Ingredienser
CASHEWNÖTTER 34 %, JORDNÖTTER 29 %, MANDLAR 20 %, HASSELNÖTTER 15 %, maltodextrin av majs och potatis, havssalt 0, 8 %. |Kan innehålla spår av andra NÖTTER.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
7039317006439
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur. Skyddas mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 536 kJ / 605 kcal |
| Fett | 49 g |
| - varav mättat fett | 7,1 g |
| Kolhydrat | 18 g |
| - varav sockerarter | 4,5 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,80 g |
| Järn | 4,2 mg |
| Fiber | 7,5 g |
| Magnesium | 222 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

