Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Anyday Nut Selection nötblandning 140g
Alla Anyday Nuts produkterUngefär4,29 €
Vertailuhinta 30,64 €/kg
Information
Information
I denna påse kommer samtliga nötsorter i trion till sin fulla rätt: torrostade cashewnötter, mandlar och pekannötter ger en härlig smaknjutning –…
Tillverkningsland
Norge
Allergener
Nöt, Jordnöt, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt
Ingredienser
CASHEWNÖTTER 50 %, MANDLAR 35 %, PEKANNÖTTER 15 %. |Kan innehålla spår av JORDNÖTTER och andra NÖTTER.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
7039317006446
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur. Skyddas mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 530 kJ / 604 kcal |
| Fett | 50 g |
| - varav mättat fett | 6,1 g |
| Kolhydrat | 19 g |
| - varav sockerarter | 3,8 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,00 g |
| Järn | 4,7 mg |
| Fiber | 7,4 g |
| Magnesium | 242 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

