Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Frysta grönsaker är ett säkert sätt att förbereda enkla vardagsmåltider! Frysta grönsaker är en enkel och billig vardagsmat, eller en vegetarisk rätt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Selleri
Ingredienser
Potatis, morot, palsternacka, purjolök, SELLERI, lök
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104920609
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
Tillsätt de strimlade grönsakerna frysta i soppor, grytor och ugnsrätter. Koka i ca 5 min.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 208 kJ / 50 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 9,1 g |
| - varav sockerarter | 3,5 g |
| Protein | 1,3 g |
| Salt | 0,02 g |
| Fiber | 2,4 g |
| Natrium | 8 mg |


