Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Apetit Kotimainen Potatis & grönsaker till soppor djupfyst 750g
Alla Apetit produkterUngefär1,99 €
Vertailuhinta 2,65 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Apetit Peruna & Keittokasvis är perfekt för en mängd olika soppor. Påsen i frysdisken innehåller potatis, morötter, kålrötter och purjolök. Alla…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Potatis 70 %, morot, kålrot, purjolök.
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
Tillverkare
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104923853
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före-märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
Använd Potatis & grönsaker till olika soppor. Koktid 10-15 minuter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 200 kJ / 50 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 1,4 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Natrium | 0 mg |


