Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Apetit Kotimainen Potatis-lökblandning djupfryst 1kg
Alla Apetit produkterUngefär1,89 €
Vertailuhinta 1,89 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Potatis- och lökblandningen är idealisk för frestelser, lådor och soppor.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Potatis 95% (Finland), lök 5% (Finland). Inhemsk andel 100 %.
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104924409
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före-märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
Tillaga i ugnen i 200 grader ca 60 minuter. Använd till frestelser, lådor och soppor eller stek gyllenbrun i stekpanna.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 304 kJ / 73 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 15 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 1 g |
| Natrium | 0 mg |


