Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Apetit Kotimainen Purjolökskivor djupfryst 150g
Alla Apetit produkterUngefär1,24 €
Vertailuhinta 8,27 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kotimainen purjolökskiva är en förträfflig hjälp i din vardag. Den mångsidiga purjolöken passar perfekt till soppor, såser, gryträtter och sallader.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Purjolök. Ursprungsland: Finland. Inhemsk andel 100 %.
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104921330
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före-märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
Tillsätt purjolöken i maten otinad eller halvtinad och låt maten koka upp igen
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 136 kJ / 33 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 5,3 g |
| - varav sockerarter | 5,1 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 2,6 g |
| Natrium | 19 mg |

