Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Apetit Kotimainen Löktärning djupfryst 200g
Alla Apetit produkterUngefär0,78 €
Vertailuhinta 3,90 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Apetit löktärningar gör matlagingen enklare och snabbare och kan användas till många olika rätter.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Lök. Ursprungsland: Finland. Inhemsk andel 100 %.
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104921217
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
Tillsätt den i maten otinad eller halvtinad och lät maten koka upp igen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 130 kJ / 30 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 4,8 g |
| Protein | 1,3 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 1,7 g |
| Natrium | 0 mg |

