Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Apetit Kotimainen Ugns- & grillgrönsaker Trädgårds Örter djupfryst 450g
Alla Apetit produkterUngefär2,99 €
Vertailuhinta 6,64 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Apetits Kotimainen Ugns- och grillgrönsaksmix är en mix av läckra, inhemska grönsaker, smaksatta med välkända och aromatiska trädgårdsörter och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Finsk förstekt potatis (potatis, rypsolja), finsk morot, finsk gulmorot, finsk palsternacka, rapsolja, joderat salt, kummin, citronsaftkoncentrat, timjan, förtjockningsmedel (xantan), vitlök.
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104966041
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
I ugn i 225 °C ca 30 minuter. I grill/stekpanna: Hetta upp pannan och tillsätt den frysta blandningen och rör om ca 10 minuter tills grönsakerna är heta.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 424 kJ / 101 kcal |
| Fett | 5,4 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 3,8 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 2,8 g |
| Natrium | 320 mg |


