Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Apetit Kotimainen Wok Grönkål-Grönsaks djupfryst 450g
Alla Apetit produkterUngefär2,45 €
Vertailuhinta 5,44 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Använd Kotimainen Apetit Wok Grönkål-grönsaks wok-grönsaker när du vill ha utsökt och snabb mat. Tillsätt proteinkälla av eget val.t.ex. kyckling,…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Gul morot, palsternacka, morot, grönkål (10%), kålrot. Ursprungsland Finland. Inhemsk andel 100%.
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104926618
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
I stekpanna eller i wokpanna: Hetta upp 3-4 msk matolja. Tillsätt den frysta blandningen och rör om ca 10 minuter tills grönsakerna är heta. Smaksätt med salt och favoritörter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 167 kJ / 40 kcal |
| Fett | 0,3 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 6,7 g |
| - varav sockerarter | 5,2 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,04 g |
| Fiber | 2,9 g |
| Natrium | 16 mg |


