Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Apetit Kotimainen Wok Grönsaker djupfryst 450g
Alla Apetit produkterUngefär2,45 €
Vertailuhinta 5,44 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kotimainen Apetit Wok Grönsaker då du vill ha utsökt och snabb mat av krispiga inhemska grönsaker. En riktig vardagsräddare i frysdisken!
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Morot, palsternacka, vitkål, rödlök, gul morot. Ursprungsland Finland. Inhemsk andel 100%.
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104926601
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
I stekpanna eller i wokpanna: Hetta upp 3-4 msk matolja. Tillsätt den frysta blandningen och rör om ca 10 minuter tills grönsakerna är heta. Smaksätt med salt och favoritörter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 163 kJ / 39 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 6,7 g |
| - varav sockerarter | 5 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,04 g |
| Kalcium | 35,6 mg |
| Järn | 0,5 mg |
| Fiber | 2,8 g |
| Foolihappo | 26,8 µg |
| Kalium | 0,4 mg |
| Magnesium | 16,8 mg |
| Natrium | 16 mg |
| Niacin | 0,7 mg |
| Fosfor | 50,8 mg |
| Riboflavin | 0,1 mg |
| Tiamin | 0,1 mg |
| Vitamin A | 356 µg |
| Vitamin B12 | 0 µg |
| Vitamin B6 | 0,1 mg |
| Vitamin C | 11 mg |
| Vitamin D | 0 µg |
| Vitamin E | 0,4 mg |
| Zink | 0,5 mg |


