Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Blomkål är en grönsak med en mild smak. Den passar som tillbehör till både kött- och fiskrätter eller som vegetarisk maträtt som värms upp som den…
Tillverkningsland
Belgien
Ingredienser
Blomkål. Ursprungsland Belgien.
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104921002
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
TILLAGNING: I mikrovågsugn: Värm i en skål på full effekt (800 W) i ca 6 minuter. I kastrull: Tillsätt blomkålen i en liten mängd (ca 1 dl) kokande vatten och koka i 5 minuter. Häll av i en sil. Om du använder produkten kall, kyl den snabbt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 100 kJ / 25 kcal |
| Fett | 0,3 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 2,2 g |
| - varav sockerarter | 2,1 g |
| Protein | 1,8 g |
| Salt | 0,06 g |
| Fiber | 2,3 g |
| Natrium | 24 mg |

