Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Apetit Blomkålswings med en krispig panering passar perfekt som snacks såväl till vardag som till fest. Wingsen kan snabbt tillagas i en airfyer…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Blomkål 65 %, rapsolja, vatten, majsstärkelse, glutenfritt ströbröd (rismjöl, kikärtsmjöl, salt, dextros), joderat salt, rökt paprika, cayennepeppar, förtjockningsmedel (xantangummi).
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
Tillverkare
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104967178
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18°C eller kallare) se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
Värm i ugn i 250 °C 12-14 minuter, fritera som frysta i 185 °C 2-3 minuter bara en liten mängd på en gång eller i Airfryer 180 °C ca 12 minuter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 660 kJ / 160 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 2,5 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Natrium | 400 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

