Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Apetit Kryddad Wok med Örter djupfryst 400g
Alla Apetit produkterUngefär2,89 €
Vertailuhinta 7,23 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Apetit Maustettu Wok Yrttinen är förkryddad med en kryddig sås. Grönsakerna är läckra och lätta att använda. En riktig vardagsräddare från frysen!
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Morot, broccoli, sugar snaps, gul paprika, rödlök, rapsolja, vatten, vitlök, joderat salt, socker, persilja, basilika, citronsaftkoncentrat, svartpeppar, förtjockningsmedel (xantan).
Kontaktuppgifter
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104926625
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
DJUPFRYST, produkten håller i frystemperatur (-18 °C eller kallare), se bäst före -märkning. Tinad produkt får inte nedfrysas.
Bruksanvisning
I stekpanna eller i wokpanna: Hetta upp pannan och tillsätt den frysta blandningen och rör om ca 10 minuter tills grönsakerna är hetta.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 273 kJ / 65 kcal |
| Fett | 3,7 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 4,7 g |
| - varav sockerarter | 4,1 g |
| Protein | 2,1 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 2,1 g |
| Natrium | 320 mg |


